VRAK

Představujeme Vám první kapelu, kterou si budete moct na festivalu poslechnout

skupina VRAK v jejím aktuálním složení

VRAK

Vznikla na počátku roku 2014 jako trio tvořené Michaelou a Lubošem Vránkovými a Zděnka Kopřivy
(odtud tedy název VRAK), koncem téhož roku se k nim přidala Adéla Kopřivová.

  • na začátku roku 2015 přišel Jan Zikán
  • na počátku léta 2016 přišel do skupiny ještě kytarista Jan Baptista, zatímco skupinu na podzim téhož roku opustil Luboš Vránek, který hrál hlavně na djembe a další perkuse.
  • na jaře 2017 se ke skupině připojil Bohumil Sobotka, který převzal perkuse.

Od jara 2015 začala skupina vystupovat na klubových akcích (např. Country Clubu v Kročehlavech, Vinárna Ateliér v Kladně- Kročehlavech) a na hudebních přehlídkách a slavnostech (Lubenec, Ořech, Řeporyje, Litoradlice-Temelín, Velké Přílepy), několikrát ročně pak organizujeme hraní pro děti ve Fakultní nemocnici v Praze Motole, kde spolupracujeme pro pestřejší a zábavnější formu s organisací Zdravotních klaunů. V květnu 2016 jsme byli představeni v pořadu Miloše Kellera v Countryradiu –Folkmenu a letos jsme byli účastníky pražského finále Porty. V únoru 2016 kapela natočila své první nahrávky ve studiu Pavla Holady v Praze 5.

Skupina v současné době pokračuje ve složení:

Zděnek Kopřiva (kytara,foukací harmonika, zpěv )
– Adéla Kopřivová (soprán.flétna, zpěv , rytmika)
– Michaela Vránková (flétna alt, zpěv)
– Jan Baptista (kytara sólová, zpěv)
– Bohumil Sobotka (perkuse)
– Jan Zikán (baskytara, zpěv)

Někteří členové již mají hudební zkušenosti z minulé doby, kdy vystupovali v jiných amatérských i poloprofesionálních hudebních skupinách- Zděnek Kopřiva např. v kapele Lišáci (Foxmeni) ve stylu blue grass, Jan Zikán (Pracovní sobota- folk, rock) a Míša Vránková t.č. v Hostivickém pěveckém sboru a v Pěveckém sboru při Fakultní nemocnici v Praze Motole. Adéla Kopřivová absolvovala LŠU ve hře na zobcovou flétnu. Jan Baptista vyučuje hudební výchovu v ZŠ. Bohumil Sobotka hrál v několika skupinách spíše s rockovým zaměřením.


Skupina VRAK hraje vlastní písničky, které pro ni napsal a píše hlavně Zděnek Kopřiva a několik i Jan Zikán. Pokud jde o hudební vzory, nepreferujeme výhradně nějaké sólisty či skupiny vzhledem k tomu, že hrajeme a prezentujeme na veřejnosti svou vlastní tvorbu, jsme však schopni pro zpestření zahrát , spíše ale v užším kruhu, písničky jiných autorů, které se i nám líbí. Naše tvorba sice není primárně určena k tanci, ale přesto se na ni tančit také dá.